Bármely fogászati kérdésben szívesen áll rendelkezésre Dr. med. habil. Győrfi Adrienne kandidátus, PhD, egyetemi docens.

A kérdéseket ebben a topikban lehet feltenni, amelyekre rövid időn belül válasz is érkezik!

Kérdezzen most! Bejelentkezést követően az alábbi űrlap kitöltésével felteheti kérdését...valamint nyomonkövetheti az érkezett válasz(oka)t!

Megtekintések: 6228

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Kedves Balázs!

Örülök, hogy ismét hallok Önről! Érdekes a kérdése. Az ilyen önmagával elégedetlen páciens, szerintem nem igazán fogja látni a fogfehérítés eredményességét, akkor sem, ha szemmel láthatóan fehérednek a fogai. Én viszont azt nem látom pszichés problémának, ha valaki, akinek A1-es a fog színe, még fehérebb fogakat szeretne. Persze, ha az A1-es fogszínt nagyon sárgának látja, az furcsa. Igy, ebben az esetben érdemesebb az otthoni fogfehérítés módszerét választania a fogorvosnak, de csak akkor, ha nincs fognyaki kopása, érzékenysége a páciensnek!! Melyik otthoni fogfehérítő anyagra gondolt?

Dr. Tasnádi Balázs mondta:

Kedvenc Docens Asszony!

Pár hónapja érdeklődtem egy bizonyos otthoni fogfehérítővel kapcsolatban. Egy páciensemen kipróbáltuk a hatását. Egyébként minimális mértékben fehérebbek lettek a fogai, de aki igazán fehér fogakat szeretne, annak a rendelői fogfehérítést javaslom. Viszont véleményem szerint egy önmagával kórosan elégedetlen páciens sokkal fehérebbnek fogja látni a fogait, ugyanis elhiszi, hogy fogfehérítő kezelésen esik át, megnyugszik. Talán felfoghatjuk ezt egy pszichoterápiás eszközként az énképzavarral küzdő páciensek kezelésére? Például hogyan kezelünk egy olyan fiatal lányt, aki A1-es fogszínnel rendelkezik, de nagyon sárgának látja a fogait, tévesen? Szerintem ebben az egy esetben érdemes otthoni fogfehérítőt javasolni, mert kisebb anyagi megterhelést jelent és mégis történik "fogfehérítő kezelés". De ez lehet, hogy nincs így a gyakorlatban, Docens Asszonynak mi a véleménye a fogfehérítés "placebo-hatásáról" az egyén lelkiállapotára?

Én csak arra gondoltam, hogy ha esetleg lenne egy tudományos kísérlet, ami a fogfehérítés utáni elégedettséget mérné, érdekes eredményeket kaphatnánk. Kiváncsi lennék, hogy a nem fehérítő hatású géllel(placebóval) kezelt fogakat a betegek fehérebbnek látnák-e.

Egy Opalescence "a kezeléshez lenyomatvételt nem igénylő" fogfehérítőről beszéltem.

Az Opalescence, "a kezeléshez lenyomatvételt nem igénylő" fogfehérítő terméke a Treswhite volt? Nyugodtan írhat termék neveket, hiszen pont ezzel segítünk mind a fogorvosoknak, mind a fogorvostan hallgatóknak. A Treswhite 9 %-os hidrogén peroxiddal és gingiva barrierrel előre megtöltött egyszer használatos sín, kétféle ízesítéssel kapható. Szerintem nem igen hatásos.

Én csak arra gondoltam, hogy ha esetleg lenne egy tudományos kísérlet, ami a fogfehérítés utáni elégedettséget mérné, érdekes eredményeket kaphatnánk. Kiváncsi lennék, hogy a nem fehérítő hatású géllel(placebóval) kezelt fogakat a betegek fehérebbnek látnák-e.

Egy Opalescence "a kezeléshez lenyomatvételt nem igénylő" fogfehérítőről beszéltem.

Szerintem sem hatásos..

Szerintem a nem fehérítő hatású géllel(placebóval) kezelt fogakat a betegek nem látnák fehérebbnek. Sőt, azt kellene minden fogorvosnak tisztáznia a foghérítés előtt, hogy mi a páciens elvárása. Ebből ugyanis adódhatnak problémák. Csak ezt nem könnyű szavakban elmondani, hiszen színekről beszélünk.

Szerintem sem hatásos..

jó napot Doktornő!

Gacsal Henriett vagyok. fogászati asszisztensként tanulok már fél éve, szeretném megkérdezni,hogy mi az összefüggés, Jobban mondva cariesből,hogy lesz gingivitis? Mert hiába olvasom a tankönyvet nem találok rá érthető választ.

Várom válaszát

Köszönöm

Kedves Henriett!

Sajnálom, de csak most vettem észre a kérdését. Nem a cariesből lesz a gingivitis, hanem a lepedékben, szuvasodásban lévő baktériumok okoznak ínygyulladást.

Henni mondta:

jó napot Doktornő!

Gacsal Henriett vagyok. fogászati asszisztensként tanulok már fél éve, szeretném megkérdezni,hogy mi az összefüggés, Jobban mondva cariesből,hogy lesz gingivitis? Mert hiába olvasom a tankönyvet nem találok rá érthető választ.

Várom válaszát

Köszönöm

Kedves Doktornő!

Parodontológiai plasztika esetén lehetséges a hiányzó ínyrészt állati eredetű kötőszövettel pótolni, vagy mindenképp a szájpadlásból kell szövetet kimetszeni? Utóbbi esetben mennyivel lesz fájdalmasabb a gyógyulás?

Válaszát előre is köszönöm!

L

Kedves Adrienne!

23 éves vagyok, versenyszerűen focizom. Körülbelül fél éve fáj a térdem, és 3 hónapja panaszaimmal el is mentem ortopédushoz. Az ortopédus azt mondta, hogy egy csonthártyagyulladás van a térdemben, ami gócbetegség-eredetű lehet. Ezután felfedeztem, hogy egy korábban gyökérkezelt fogam fölött van egy gyulladási góc. Azóta ezen a fogon gyökér rezekciót végeztek, és eltávolítottak egy kis cisztát a gyökér mellől. Mindez múlt héten történt, a műtét óta rendszeresen szedtem antibiotikumot. Sajnos a térdem még mindig fáj. Az lenne a kérdésem, hogy véleménye szerint mennyi idő szükséges a térdem gyógyulásához, ha tényleg gócbetegség volt a háttérben? Hogy lehetne esetleg gyorsítani a gyógyulásom? Ha esetleg Ön nem tud válaszolni, mit javasol, kihez forduljak a problémámmal?

Válaszát előre is köszönöm,

T. Máté

Szerintem, el kellene jönnie egy gócvizsgálatra.

Időpont egyeztetés miatt, kérem, hogy hívja a 06-20-243-41-75 –ös telefonszámot.Üdvözlettel:Dr. Győrfi Adrienne

timarmate mondta:

Kedves Adrienne!

23 éves vagyok, versenyszerűen focizom. Körülbelül fél éve fáj a térdem, és 3 hónapja panaszaimmal el is mentem ortopédushoz. Az ortopédus azt mondta, hogy egy csonthártyagyulladás van a térdemben, ami gócbetegség-eredetű lehet. Ezután felfedeztem, hogy egy korábban gyökérkezelt fogam fölött van egy gyulladási góc. Azóta ezen a fogon gyökér rezekciót végeztek, és eltávolítottak egy kis cisztát a gyökér mellől. Mindez múlt héten történt, a műtét óta rendszeresen szedtem antibiotikumot. Sajnos a térdem még mindig fáj. Az lenne a kérdésem, hogy véleménye szerint mennyi idő szükséges a térdem gyógyulásához, ha tényleg gócbetegség volt a háttérben? Hogy lehetne esetleg gyorsítani a gyógyulásom? Ha esetleg Ön nem tud válaszolni, mit javasol, kihez forduljak a problémámmal?

Válaszát előre is köszönöm,

T. Máté

Kedves Doktornő!

Kisfiamnak teljesen letört az egyik rágófoga. Először szuvasodott, fájlalta, de mivel tejfogról volt szó, a fogorvosunk nem ajánlotta az eltávolítását. Azóta a szuvasodás "elhatalmasodott", kapott fedőtömést, ecsetelést, és gyökérkezelést is. Mostanra már csak a tejfog karimája maradt meg,(azaz csak a csonkja) mert fokozatosan letöredeztek belőle darabok. Panaszkodott arra is, hogy ezen a területen vérzik a fogínnye. Úgy gondolom (bár laikus vagyok), hogy ilyen állapotban már indokolt az eltávolítás. Felmerült az a kérdésem is, hogy amennyiben nincs fogás a fogmaradványon, milyen módszerrel lehet eltávolítani a tejfogat? Válaszát előre is köszönöm

Kedves Anyuka!

Csak most láttam, hogy írt nekem, elnézést. Nem tudom, hogy hány éves a kicsi, de jó lenne addig ott tartani a tejfogat a helyén, ameddig nem jön ki a tejfognak megfelelő maradófog. Különben a maradófognak nem lesz elég helye, hogy kibújjon. Időpont egyeztetés miatt, kérem, hogy hívja a 06-20-243-41-75 –ös telefonszámot. Üdvözlettel: Dr. Győrfi Adrienne

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

Hirdetés

Partnerek

© 2018   Created by admin.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek