Bármely fogászati kérdésben szívesen áll rendelkezésre Dr. med. habil. Győrfi Adrienne kandidátus, PhD, egyetemi docens.

A kérdéseket ebben a topikban lehet feltenni, amelyekre rövid időn belül válasz is érkezik!

Kérdezzen most! Bejelentkezést követően az alábbi űrlap kitöltésével felteheti kérdését...valamint nyomonkövetheti az érkezett válasz(oka)t!

Megtekintések: 6457

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Kedves Ildikó!

Gyökérkezelés során bele törhet a gyökérkezelőtű a gyökércsatornába. Nagyon nem mindegy, hogy a gyökércsatorna melyik részébe törik bele a tű, valamint az is nagyon lényeges, hogy a gyökérkezelés mely stádiumában történik ez. Eltávolította-e már a fogorvos a baktériumokat a gyökércsatornából vagy még nem. Ezek nagyon lényeges szempontok a fog sorsa szempontjából. A koronának ehhez semmi köze, illetve a fogorvosnak meg kell próbálnia eltávolítani a bele tört gyökérkezelő műszert.

ildikous mondta:

Üdvözlöm!

A következőket szeretném kérdezni. Gyökérkezelésen vettem részt és a fogorvosom, szólt, röntgen után, hogy egy kis darab műszer beletört a gyökerembe. Egy kis darab. Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyire gyakori, és milyen megoldási alternatívák léteznek foghúzáson és koronán kívül?

Várom válaszát!

Tisztelt Doktornő!

A gyökértömés következett volna, és ahhoz mentünk el együtt röntgenre megnézni hova is tegye majd a tömést - gondolom én. A műszerrel együtt is történt a fényképezés. Magam is láttam a felvételen, hogy az egyik gyökérben végig van a műszer a másikban pedig csak a legvégén mélyen a foggyökérben. Nagyon nehezen fért hozzá a 7-es fogról van szó egyébként jobb oldalon fent. Alig tudtam akkorára nyitni, hogy beférjen a tű, ezt említette is korábban, hogy kicsi a hely. Kérdeztem, hogy ő el tudja-e távolítani, de azt mondta ez nem az a rendelő és ő nem az az orvos és hogy nagyon kevés ember rendelkezik eme tudással. Azt is kérdeztem, hogy maradhat-e ott benne ez a dolog. Azt mondta, ha nem zavar, akkor igen. Azért agódom, hogy mit jelent a zavarás. Egyenlőre most úgy érzem, hogy van egy kis pukli mélyen a szájpadlásomon, a férjem azt mondta jóval a szerinte gondolt gyökér felett, de én érzem, hogy az ott van, ahol a gyulladás lehet. A koronát úgy gondolta, hogy levágná a fog azon részét, amely ahhoz a gyökérhez csatlakozik, amiben benne van a műszer. Mivel lehet azt onnan kiszedni? Várom válaszát Köszönettel: Ildikó

Különböző műszerek állnak a fogorvosok rendelkezésére, amivel jó esetben el lehet távolítani a betört gyökérkezelő műszert. A betört műszer nem "zavarja" a pácienst, hiszen nem érzi. Röntgenfelvétellel ellenőrizni kell kb fél év múlva a fogat, az sok mindent elárul a fog sorsáról. Ha gondolja szívesen megnézem. www.fehergyongy.hu

ildikous mondta:

Tisztelt Doktornő!

A gyökértömés következett volna, és ahhoz mentünk el együtt röntgenre megnézni hova is tegye majd a tömést - gondolom én. A műszerrel együtt is történt a fényképezés. Magam is láttam a felvételen, hogy az egyik gyökérben végig van a műszer a másikban pedig csak a legvégén mélyen a foggyökérben. Nagyon nehezen fért hozzá a 7-es fogról van szó egyébként jobb oldalon fent. Alig tudtam akkorára nyitni, hogy beférjen a tű, ezt említette is korábban, hogy kicsi a hely. Kérdeztem, hogy ő el tudja-e távolítani, de azt mondta ez nem az a rendelő és ő nem az az orvos és hogy nagyon kevés ember rendelkezik eme tudással. Azt is kérdeztem, hogy maradhat-e ott benne ez a dolog. Azt mondta, ha nem zavar, akkor igen. Azért agódom, hogy mit jelent a zavarás. Egyenlőre most úgy érzem, hogy van egy kis pukli mélyen a szájpadlásomon, a férjem azt mondta jóval a szerinte gondolt gyökér felett, de én érzem, hogy az ott van, ahol a gyulladás lehet. A koronát úgy gondolta, hogy levágná a fog azon részét, amely ahhoz a gyökérhez csatlakozik, amiben benne van a műszer. Mivel lehet azt onnan kiszedni? Várom válaszát Köszönettel: Ildikó

Kedves Docens Asszony, szeretném megkérdezni Öntől, hogy mi a véleménye az Opalescence Tréswhite otthoni fogfehérítőről, nyugodt szívvel ajánlhatom-e annak, akinek nincsen ideje még egy lenyomatvételre sem az otthoni fogfehérítő sín elkészítéséhez, illetve az anyagi helyzete nem teszi lehetővé a professzionális rendelői fogfehérítés elvégzését?

Válaszát előre is köszönöm.

Kedves Balázs!

Az Opalescence Tréswhite otthoni fogfehérítővel nem lehet elérni látványos eredményt. Én ezért nem használom. Akinek az anyagi helyzete nem engedi meg a fogfehérítést, de kifizet erre a fogfehérítésre egy bizonyos összeget, lehet, hogy csalódott lesz. A fogfehérítés egy kozmetológiai, esztétikai kezelés, nem egy sürgősségi beavatkozás. Annak érdemes fogfehérítést végezni, aki áldozatot is képes hozni érte, akár anyagit, akár az idejét nem sajnálja rá. Remélem segítettem.

Tasnádi Balázs mondta:

Kedves Docens Asszony, szeretném megkérdezni Öntől, hogy mi a véleménye az Opalescence Tréswhite otthoni fogfehérítőről, nyugodt szívvel ajánlhatom-e annak, akinek nincsen ideje még egy lenyomatvételre sem az otthoni fogfehérítő sín elkészítéséhez, illetve az anyagi helyzete nem teszi lehetővé a professzionális rendelői fogfehérítés elvégzését?

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelt Doktornő!

A véleményét szeretném megkérdezni arról, hogy Ön melyik tömőanyagot választaná a kis örlő fogak tömésére és miért? Ön szerint van-e köztük "13.000 Ft"-nyi különbség, mert felszínenként ennyivel többe kerül a 2. tömőaanyag:

1.) X-tra fil kompomer/kompozit

2.) Filtek Supreme Kompozit

Előre is nagyon szépen köszönöm válaszát!

Üdvözlettel:

Gálné Tóth Tímea

Kedves Tímea!

Egy fogtömés árát nem csak a tömőanyag, de a fogtöméshez használt matrica rendszer, műszerek, a fogorvos képzettsége, tapasztalata stb határozza meg. Nem értem jól a kérdését, segítsen! Van olyan fogászati rendelő, ahol különböző tömőanyagokat használnak, ezek felhasználásáért eltérő árat szabnak meg, és ezek közül a páciens választja ki, hogy melyiket kéri??

ttimi mondta:

Tisztelt Doktornő!

A véleményét szeretném megkérdezni arról, hogy Ön melyik tömőanyagot választaná a kis örlő fogak tömésére és miért? Ön szerint van-e köztük "13.000 Ft"-nyi különbség, mert felszínenként ennyivel többe kerül a 2. tömőaanyag:

1.) X-tra fil kompomer/kompozit

2.) Filtek Supreme Kompozit

Előre is nagyon szépen köszönöm válaszát!

Üdvözlettel:

Gálné Tóth Tímea

Tisztelt Docensnő!

Elmondom őszintén, hogy Németországban lakom, s itt mentem el a fogorvoshoz. Kiderült, hogy a jobb felső 4. és 5. fogak összeérő felszíne carrieses. Elmondta a doktornő, hogy két lehetőségem van. A "X-tra fil kompomer/kompozit" tömőanyagot fizeti a betegbiztosítóm, s akkor nem kerül semmibe a tömés. De ha "jobbat" akarok, akkor a "Filtek Supreme Kompozit" tömőanyagot ajánlja, mellyel történő tömés felszínenként 40 Euro. (Esetemben ez 2 felszín, azaz 80 Euro= kb. 23000 Ft.) Mivel én eddig mindig Magyarországon csináltattam a fogamat, hisz ott éltem, és soha meg nem kérdezte meg a fogorvosom, hogy a fehér tömőanyagok közül melyiket szeretném, így elbizonytalanottam. Felmerült bennem, hogy lehet, nincs is ekkora különbség a két tömőanyag között. Hiszen munkámból kifolyólag nagyon jól ismerem a gyógyszergyárak marketingjét, s valószínűleg a fogászatban is van ilyen.

Talán most már érthetőbb a kérdésem és a dilemmám. Ön hogyan döntene, ha az Ön fogairól lenne szó?

Őszinte tisztelettel és köszönettel:

Gálné Tóth Tímea

Kedves Tímea!

Így most már minden világos. Szerintem kérje nyugodtan azt a tömőanyagot, amiért nem kell külön fizetnie. A problémám az, hogy a fogorvosnak is kell tudnia, hogy nem ezen fog múlni a fogtömés élettartama, hanem inkább azon, hogy ő, a fogorvos hogyan kivitelezi a tömés elkészítését. Remélem, hogy jó kezekben van!

ttimi mondta:

Tisztelt Docensnő!

Elmondom őszintén, hogy Németországban lakom, s itt mentem el a fogorvoshoz. Kiderült, hogy a jobb felső 4. és 5. fogak összeérő felszíne carrieses. Elmondta a doktornő, hogy két lehetőségem van. A "X-tra fil kompomer/kompozit" tömőanyagot fizeti a betegbiztosítóm, s akkor nem kerül semmibe a tömés. De ha "jobbat" akarok, akkor a "Filtek Supreme Kompozit" tömőanyagot ajánlja, mellyel történő tömés felszínenként 40 Euro. (Esetemben ez 2 felszín, azaz 80 Euro= kb. 23000 Ft.) Mivel én eddig mindig Magyarországon csináltattam a fogamat, hisz ott éltem, és soha meg nem kérdezte meg a fogorvosom, hogy a fehér tömőanyagok közül melyiket szeretném, így elbizonytalanottam. Felmerült bennem, hogy lehet, nincs is ekkora különbség a két tömőanyag között. Hiszen munkámból kifolyólag nagyon jól ismerem a gyógyszergyárak marketingjét, s valószínűleg a fogászatban is van ilyen.

Talán most már érthetőbb a kérdésem és a dilemmám. Ön hogyan döntene, ha az Ön fogairól lenne szó?

Őszinte tisztelettel és köszönettel:

Gálné Tóth Tímea

Tisztelt Docensnő!

Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

Tisztelettel és köszönettel:

Gálné Tóth Tímea

minden oké

Kedvenc Docens Asszony!

Pár hónapja érdeklődtem egy bizonyos otthoni fogfehérítővel kapcsolatban. Egy páciensemen kipróbáltuk a hatását. Egyébként minimális mértékben fehérebbek lettek a fogai, de aki igazán fehér fogakat szeretne, annak a rendelői fogfehérítést javaslom. Viszont véleményem szerint egy önmagával kórosan elégedetlen páciens sokkal fehérebbnek fogja látni a fogait, ugyanis elhiszi, hogy fogfehérítő kezelésen esik át, megnyugszik. Talán felfoghatjuk ezt egy pszichoterápiás eszközként az énképzavarral küzdő páciensek kezelésére? Például hogyan kezelünk egy olyan fiatal lányt, aki A1-es fogszínnel rendelkezik, de nagyon sárgának látja a fogait, tévesen? Szerintem ebben az egy esetben érdemes otthoni fogfehérítőt javasolni, mert kisebb anyagi megterhelést jelent és mégis történik "fogfehérítő kezelés". De ez lehet, hogy nincs így a gyakorlatban, Docens Asszonynak mi a véleménye a fogfehérítés "placebo-hatásáról" az egyén lelkiállapotára?

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

Hirdetés

Partnerek

© 2018   Created by admin.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek