Bármely fogászati kérdésben szívesen áll rendelkezésre Dr. med. habil. Győrfi Adrienne kandidátus, PhD, egyetemi docens.

A kérdéseket ebben a topikban lehet feltenni, amelyekre rövid időn belül válasz is érkezik!

Kérdezzen most! Bejelentkezést követően az alábbi űrlap kitöltésével felteheti kérdését...valamint nyomonkövetheti az érkezett válasz(oka)t!

Megtekintések: 5978

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Tisztelt Doktor Nő!

18 hónapos kisfimanak 2016.02.01-én egy véletlen balesetből kifolyólag letört az egyik felső középső metszőfoga. Elvittük a körzeti gyerekfogászatra ahol azt mondták, hogy nem sérült a fog belselye. Nem igényel semmilyen beavatkozást. Egy pár napig érzékeny lesz, puha ételeket adjunk neki.
Egy hét elteltével vissza vittük a kisfiút a gyerekfogorvoshoz, ugyanis a letört kis fogából a fogbél csúnya módon lehuzódot. A foga érzékeny neki továbbra is.
A fiatal gyerekfogorvos beavatkozást továbbra sem javasolt, bár megjegyezte, hogy még ilyet nem látot. 
Ezt követően a jártunk a Szegedi gyermekfogászati klinikán is ahol szintén nem részesítették ellátásban a kisfiút, hivatkozva a korár, hogy még nagyon kicsi és nem tudnak vele komunikálni.
Tanácstalan vagyok nem tudom már, hogy kihez fordulja a kisfiam fogászati problémájával.
Szeretnénk rá mielőbb megoldást találni. Megszabadítani a kisfiút a kellemetlen fájdalomtól.
Sokat sír miatt mert óhatatlan , hogy neérjen hozzá valami.
Szeretném véleményét, javaslatát kérni a kisfiam sérül fogával kapcsolatosan.
Mellékletben küldök fényképet a sérült fogról.
Segítségét előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Kerekes József
Mellékletek:

Kedves József! Az a nagy probléma, hogy ilyen pici babát nem igen lehet kezelni, mert nem hagyja. Viszont, a fájdalmát meg kell szüntetni! Vigye el őt a Gyermekfogászati Klinikára. Üdvözlettel:Dr.Győrfi Adrienne
www.fehergyongy.hu
www.altatasos-fogaszat.hu
www.fajdalommentes-fogaszati-erzestelenites.hu
www.fogaszatportal.hu
www.fajdalommentes-fogfeherites.hu
www.fogkoeltavolitas.com

Kedves Doktornő!

Tavaly gyökérkezelték két fogamat, most egy hónapja egy másik fogamra tett koronát egy másik fogorvos, aki szerint a röntgenen látni, hogy az a két fog nem lett rendesen kezelve, kisebb gyökércsúcsi gyulladás látszik, tehát újra kell kezelni.
 Az a kérdésem hogy ha közben kismama leszek, meg lehet-e csinálni a gyökérkezelést. Az orvos azt mondta hogy röntgenem van a többi rész meg egyáltalán nem gond.Ez tényleg így van? Okozhat gondot a gyulladás? Nem kellene terhesség utánra hagyni ugye? Igazából az a gond, hogy nagyon sürget az idő, szeretnénk kistestvért és nincs sok időnk, mert júliusban tölti a 3-ast a kislányom. (nem tudnék visszamenni dolgozni, mert átmeneti időszak van, ezalatt nem veszik vissza a visszatérő kismamákat). Viszont tavaly év végén volt egy középidős vetélésem, nem tudom hogy a gyulladás közrejátszott-e. Tanácstalan vagyok..Köszönöm a választ előre is! Üdv: Ildikó

Kedves Ildikó!

Most fedeztem fel, véletlenül a kérdését, sajnos nem kaptam értesítést a megkereséséről. remélem, hogy már rendeződött a problémája. Egy gócként szereplő fog, sajnos gócbetegségeket okozhat. Üdvözlettel:Dr.Győrfi Adrienne

www.fehergyongy.hu
www.altatasos-fogaszat.hu
www.fajdalommentes-fogaszati-erzestelenites.hu
www.fogaszatportal.hu
www.fajdalommentes-fogfeherites.hu
www.fogkoeltavolitas.com

Ildike84 mondta:

Kedves Doktornő!

Tavaly gyökérkezelték két fogamat, most egy hónapja egy másik fogamra tett koronát egy másik fogorvos, aki szerint a röntgenen látni, hogy az a két fog nem lett rendesen kezelve, kisebb gyökércsúcsi gyulladás látszik, tehát újra kell kezelni.
 Az a kérdésem hogy ha közben kismama leszek, meg lehet-e csinálni a gyökérkezelést. Az orvos azt mondta hogy röntgenem van a többi rész meg egyáltalán nem gond.Ez tényleg így van? Okozhat gondot a gyulladás? Nem kellene terhesség utánra hagyni ugye? Igazából az a gond, hogy nagyon sürget az idő, szeretnénk kistestvért és nincs sok időnk, mert júliusban tölti a 3-ast a kislányom. (nem tudnék visszamenni dolgozni, mert átmeneti időszak van, ezalatt nem veszik vissza a visszatérő kismamákat). Viszont tavaly év végén volt egy középidős vetélésem, nem tudom hogy a gyulladás közrejátszott-e. Tanácstalan vagyok..Köszönöm a választ előre is! Üdv: Ildikó

Kedves Doktornő!

Egy kalciumos tömésű fogammal kapcsolatban lenne néhány kérdésem. A kérdéshez egy röntgenfelvétel nagy felbontású képe, és az érintett fog nagy felbontású fényképeit csatoltam, ITT, ebben a kérdésemben.

Az érintett fog a már korábban kalciumos töméssel + amalgám fedőtöméssel korábban ellátott bal alsó 8-as (a továbbiakban: "BA8"-as)bölcsességfog.

Ez a fog a kalcium+amalgám tömését 4 éve kapta meg, eddig nem is volt vele semmi baj. Most 2017 márciusa óta ráharapásra és hideg/meleg hatásra erősen érzékeny lett (hosszan tartó, tompa, erősen sajgó + néha rövid idejű, "picike" tűszúrós fájdalom). Ezt a fogorvosom 2017.03.16.-án kalciumos gyógytöméssel + próba-fedőtöméssel=(ideiglenes fedőtöméssel) látta el, és amíg az ideiglenes fedőtömés volt a kalcium felett, addig nem is volt vele baj tovább. A végleges FÉNYREKÖTŐ fedőtömését 2 hét múltán, 2017.03.31.-én kapta meg. Ezzel kibírt szűk 2 hetet, majd ezután a 2. hét legvégén (tehát 2017.04.15.-étől kezdve) ISMÉT ERŐSEN RÁHARAPÁSÉRZÉKENNYÉ vált, de legalább hideg/meleg-érzékenysége nem újult ki. <-- [:)] Ezt látva fogorvosom a pulpa gyökércsúcsi gyulladására gyanakodva (röntgenkép megnézése után!) felírt receptre a pulpa "esetleges" bakteriális fertőzésének megszüntetésére Curam Duo 825 mg/125 mg (14 db) filmtablettát és hozzá még Cataflam 50 mg (20 db) tablettát gyulladásgátló+fájdalomcsillapító céllal. (Receptírás: 2017.04.21.-én!!) Kezelése még zajlik, de már ma reggel óta (2017.04.24.-e óta) elhagyhattam a fájdalomcsillapítót, mert a fájdalom annyira sokat enyhült. Már csak RENDKÍVÜL ERŐS RÁHARAPÁSRA, és arra is CSAK ENYHÉN érzékeny, bár a gyógyszereknek a fele(!) még hátravan(!). Valószínűleg a Curam Duo sikeresen kórokozómentesítette a pulpát, ez lehet a magyarázata a gyors javulásnak. [!] Amire gyanakszom: korábbi fogorvosom egy régi szabályt emlegetve mindig ÓVA INTETT A FÉNYREKÖTŐ TÖMÉSEK HÁTSÓ NAGYŐRLŐKBE BEHELYEZÉSÉTŐL, különösen már érzékenyebb fogak, és mélyen fúrt lyukak esetén, mert mivel műgyantákat tartalmaznak többnyire savas kémhatással, ezért mindig alá kell bélelni kalciummal, és még ÍGY IS OKOZHAT PULPA,- ILL. DENTIN-GYULLADÁST(!!!), ha a tömés anyaga közvetlenül érintkezik akár a pulpával(!), de akár még csak a dentinnel(!!) is. A fogorvosom végleges megoldásként gyökérkezelést javasol, amit azonban egyelőre a gyógyszeres kezelés eredményétől még függővé teszi. A KÉRDÉSEIM:>>
1. A röntgenképet látva, látható-e gennyzacskó a gyökércsúcson, vagy nem?
2. Ha az érzékenység a fogkoronánál a legnagyobb fokú(itt érzem!!!), ás nem alul a gyökércsúcsnál, akkor lehetséges-e, hogy a pulpát a műgyantás-savas kémhatású FÉNYREKÖTŐ TÖMÉS IRRITÁLJA-E?
3. A röntgenkép szerint a pulpakamra nem lett-e még megbontva, csak nagyon erősen meg lett közelítve???
4. [Legfontosabb kérdés!!!]---> Megoldja-e véglegesen a gyógyszerekre már javában múlófélben lévő(!!) érzékenységet, ha a Curam Duo + Cataflam gyógyszer-kombináció végigszedése után, a fog új, és feléje a fényrekötő tömés helyett a pulpát és dentint egyaránt NEM IRRITÁLÓ, régi fajta AMALGÁMTÖMÉST kapja vissza????

KÉPMELLÉKLETEK! [1./2]: --->
Az 1. Kép, és 2. Képek: röntgenkép "színéről" és "fonákjáról" (nem tudom melyik a "színe");
A 2., 3., 4., és 5. képek: a BA8-as fogam fényképei, az elsőn az érintett fog bekarikázva, a másodikon a fényrekötő tömés határa, legmélyebb pontja és legmélyebb része külön megjelölve(!)<--[*1.], a negyedik és az ötödik képek natúrban szerkesztetlenek(!);. (([*1.]--> A szerkesztett képeken: zöld vonallal a tömés legmélyebb részének határa; piros vonallal a tömés legkülső kontúrvonalai; míg a tömés legeslegmélyebb pontja(!) zöld körben kis piros ponttal van megjelölve!!))

[(A képmellékletek folytatása [1 fogkép és 2 röntgenkép-fotó] a [2./2]"-ben van!))

A KÉPEK:>>... .. ITT LENT!!! --->

Mellékletek:

((.. ...Folytatás az "[1./2]"-től.)) ----->>

KÉPMELLÉKLETEK! [2./2]: --->

[(A képmellékletek első fele [3 fogkép] a [1./2]"-ben van!))

Ide a BA8-as fogról készült fog-RTG képfelvételnek az egyik képét csak fájlméret-csökkentés után sikerült feltölteni (5,70 MB-ról 4,12 MB-ra csökkentve) -- hogy ide is feltölthető legyen! -- , de a kép vízsz.×függ. képmérete VÁLTOZATLAN FELBONTÁSÚ maradt, azza eredetivel teljes mértékben egyenértékű felbontású és kinagyíthatóságú.

((Az eredeti képeket (mindet!) lásd itt a Doktornő Facebook-weboldalának a "Facebook-Chat"-jére feltöltve, mégpedig az:>>

"Adrienne Győrfi" ["https://www.facebook.com/adrienne.drgyorfi?fref=ts"] részére... ..

.. ..."Imre Kövecs" ["https://www.facebook.com/imre.kovecs"] részéről... ..

.. ...érkezett Chat-ablakban.))

Tisztelettel és Üdvözlettel:

Kövecs Imre

Mellékletek:

Tisztelt Győrfi Adrienne!

Olvastam hogy Önöknél van altatásos fogászati kezelés,sajnos én enyhe mértékű pánikbetegséggel küzdök szedek rá egy 0.5mg -os Helexet,szeretném megcsináltatni a fogaimat és szeretném megtudni hogy mennyire befolyásolja a gyógyszer szedése az altatást!Hogyan fogom viselni,krb. mennyi ideig tart még elalszok illetve fogok e érezni valami fájdalmat esetleg feszegetést stb.

Válaszát köszönöm!

Károly

Kedves Károly!

Bármilyen fogászati kezelést végzünk altatásban.  Egy előzetes vizsgálat során meg tudom állapítani, hogy milyen kezelésre van szükség, ez kb. mennyibe kerül, és mennyi időt vesz igénybe. Ez az előzetes vizsgálat (konzultáció) 6.000 Ft-ba kerül, de ezt az összeget levonom majd a kezelés összegéből. Az altatás díja 1 órára 20.000ft.Az altatás időpontját 20.000Ft-tal tudja lefoglalni, csak készpénzzel tud fizetni a rendelőben.Az altatást mindenki imádja, ez egy csoda! Az altatásról bővebben olvashat a www.altatasos-fogaszat.hu oldalon a fogas kérdések menü pont alatt.Időpont egyeztetés miatt, kérem, hogy hívja a 06-20-243-41-75 –ös telefonszámot.Üdvözlettel:Dr. Győrfi Adrienne

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

Hirdetés

Partnerek

© 2017   Created by TOTOS.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek