Bármely fül- orr- gégészeti kérdésben szívesen áll rendelkezésre Dr. Bencsik Beáta fül- orr- gégész.

A kérdéseket ebben a topicban lehet feltenni, amelyekre rövid időn belül válasz is érkezik!

Kérdezzen most! Bejelentkezést követően az alábbi űrlap kitöltésével felteheti kérdését...valamint nyomon követheti az érkezett válasz(oka)t!

Megtekintések: 4807

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Köszönöm azonnali válaszát! Eljöttem pénteken ide, végülis a 6 napos bentfekvős megoldást választottam, már így is sok idő eltelt. Bízom, hogy jó lesz majd....
Köszönettel!
Tisztelt Doktornő!

Ma szedtem az utolsó 16 mg-ot, szombaton a 8 mg jön. Eddig a napi 2x1-es quamatel megtette a hatását egész napra, de valamiért nagyon gyűlik a sav, és olyan mintha "nem kötné le". Egyre nehezebb, ma estére a nyelőcsövem is savas, a quamarel használt 5 óráig, de elmúlt, megint savas, de reggelig nem vehetem be a következőt.
Nemrég jöttem ki ugye a kórházból<, csak ez a vészhelyzet problémám. Mit tehrtnék ez ügyben? Iszogatok, de csínján, de nem használ. Eddig soha nem volt gyomorsavproblémám.Kiegészítő gyógyszer?
Üdvözletbr/>

Dr. Bencsik Beáta mondta:

Sára mondta:

Tisztelt Doktornő!
3 és fél hete zúg a fülem. 4-5 hete megfáztam, fájt a fülem, lázas voltam, Augmentint szedtem egy hétig, de nem volt középfülgyulladásom. Rendbe jöttem. Rá két napra ( talán huzatot kaphattam, nem tudom.....) elkezdett zúgni mindkét fülem. Másfél hét múlva jutottam el az első f-o-g doktorhoz, egy hallásteszt alapján picit rosszabb az érzékelésem, de annak tulajdonította hogy fáradt vagyok, kimerült, és lehet náthás picit a fülkürtöm. Egy hét múlva mentem a 2. doktorhoz mert úgy éreztem rosszabbul vagyok, hiába használtam egy hétig nasivin orrsprayt. Ott kiderült h arcüreggyulladásom illetve orcüreggyulladásom is van, de még nem durvult el,...azt mondták használjam tovább a nasivint és keverjem neomycin szemcseppel, de a fülzúgással nem tudott mit kezdeni :((( eljutottam a 3. hétig, és kétségbeestem mert nem múlt a zúgás, sőt az első héttől kezdve ez a legrosszabb, csak már nem sípol sistereg zúg cseng összevissza hanem konstans állandó morajlás. És mikor pont 3 hete zúgott, akkor mentem a 3. orvoshoz. Jelenleg idült sinusitis maxillaris a diagnózis, nagyon duzzadt lett már az orrnyálkahártyám és nasonex írt fel a nasivin neomycin kombó helyett. És betaserc24-et a fülzúgásra és hogy infralámpáztak két hétig... nos a kérdésem, ( merr tájékozatlan vagyok a gyógxszerekben, csak netes fórumokat olvasgatok) hogy a betaserc tényleg elmulasztja a fülzúgást, mert neten sokan panaszkodtak rá, hogy pl. más gyógyszerrel kombinációban használ, vagy teljesen más gyógyszereket rendelnek el. A doktor az arcüregfertőzésnek tulajdonította a fülzúgást. Tulajdonképp ha ez elmúlik, akkor megszűnhet a fülzúgás magától? Amit felírtak, az értágító ugye? De egyáltalán nem szédülök, nincs lázam, max csak hőemelkedésem volt egy-két este. És soha nem volt ilyen zúgás problémám és először volt arc-orrüreggyull.-om.nem gondoln hogy keringési problémám lenne, legalábbis eddig nem volt. Nem tudom hogy érdemes-e két hetet kipróbálni a betaserckel, bár remélem hat. Ön szerint érdemes minél előbb váltani, ha nem hat? Eddig két napja szedem, még semmi hatás. A füleim, bár inkább a bal fülem fájdogál néha, aztán elmúlik..azt mondták nem tiszta a fülkürtöm, de azért annyira nem is vészes, mondjuk ma pl. a bal nehezebben reagál, ha befogom az orrom és kinyomom a levegőt.
Most találtam a neten Önre, hogy kimondottan fülzúgással is foglalkozik. Ha esetleg tud jobb gyógyszeres megoldást, vagy valamiféle más dolgot ami megoldást jelenthet, akár felkeresném!
Eddig nem tudok allergiáról, és nem is hiszem hogy zajártalom lenne, bulikban mostanában nem vagyok, fülhallgatót sem használok.
Üdvözlettel: Sára, (25 éves)
Kedves Sára!
Eddigi leírása alapján felmerül vírus toxikus ártalom a háttérben. Fülzúgás akut szakában mihamarabb történő gyógyszeres terápia hozhat sikert- infúzióban szteroid és/vagy mikrokeringés javítás elsőként. A Betaserc a belsőfül keringését segíti, alkalmazható, de ennél erőteljesebb kezelés lenne szükséges, főként az első hetekben, mert akkor még van esély a javulásra. Minél több idő telik el, annál kisebb ennek az esélye. Én most szabadságon vagyok, ezért javasolnám, hogy ma (péntek) 9-11-ig a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti Klinika ambulanciáján jelentkezzen! Az infúziós kezelését meg lehetne kezdeni ambuláns bejárással naponta. A kollégák eligazítják. (esetleg ezt a levelemet is vigye magával hivatkozásul). Én legközelebb jövő hét kedden vagyok elérhető a KRAMA Egészségközpontban. ( bejelentkezés 422-01-69).
Remélem segítettem!
Üdv.: Dr. Bencsik Beáta
          egy. adjunktus  

Kedves Sára!

Nem tudom hány mg-os a Quamatel, de 2 x40 mg-ra növelhető. Emellett a Medrolt gyorsabban célszerű leépíteni, 1-1 napig a 8 mg, majd a 4 mg, utána vége. Esetleg Salvus víz napi több korty is segíthet. Néhány nap alatt illik jobbnak lennie. A Quamatelnél erősebb gyógyszer csak receptre írható (proton pumpa gátló: pl. Controloc).Talán nem lesz rá szükség.

Üdv.. Bencsik Beáta dr.  

Köszönöm, végülis a salvus víz elég lett, és a szteroid utàn elmúltak a mellékhatások.
Köszönettel: H.Sára

Dr. Bencsik Beáta mondta:

Kedves Sára!

Nem tudom hány mg-os a Quamatel, de 2 x40 mg-ra növelhető. Emellett a Medrolt gyorsabban célszerű leépíteni, 1-1 napig a 8 mg, majd a 4 mg, utána vége. Esetleg Salvus víz napi több korty is segíthet. Néhány nap alatt illik jobbnak lennie. A Quamatelnél erősebb gyógyszer csak receptre írható (proton pumpa gátló: pl. Controloc).Talán nem lesz rá szükség.

Üdv.. Bencsik Beáta dr.  

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

Hirdetés

Partnerek

© 2017   Created by TOTOS.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek