Bármely fül- orr- gégészeti kérdésben szívesen áll rendelkezésre Dr. Bencsik Beáta fül- orr- gégész.

A kérdéseket ebben a topicban lehet feltenni, amelyekre rövid időn belül válasz is érkezik!

Kérdezzen most! Bejelentkezést követően az alábbi űrlap kitöltésével felteheti kérdését...valamint nyomon követheti az érkezett válasz(oka)t!

Megtekintések: 5135

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Szia Adrienne!

Ennek nagyon örülök! Nehéz rátalálni ezekre a utakra. Szuper!  :-)

Köszi. Bea

Kedves  Dr  NŐ  !  Mi  egyszer beszéltünk  telefonon csak  idő  pontot  nem tudtam  kérni  van  3  gyermekem  egyiknek  elég  sűrün  vérzik  a  füle  ő  5  éves  ha  főleg  meg  van  fázva  akkor,,mit  lehet  oka  ,,állandóan  mandula  gyulladások  vannak  ,másiknak  Hallásával  szeretném megnézeti  esetleg ,Mandulájukat kivetetni  ,,idő  pontot  kérhetnék  őntől  Köszönettel  Orosz  Krisztina

Kedves Krisztina!

A héten csütörtökön délután a Mester u. szakrendelőben szívesen megnézem a gyerekeket. Kb. 15-18 óra közötti időben.

Mester u. 45., gégészet (IV. emelet) Bejelentkezés a földszinten. ( IX.  kerület)

Üdvözletel: Dr. Bencsik Beáta

krisztina mondta:

Kedves  Dr  NŐ  !  Mi  egyszer beszéltünk  telefonon csak  idő  pontot  nem tudtam  kérni  van  3  gyermekem  egyiknek  elég  sűrün  vérzik  a  füle  ő  5  éves  ha  főleg  meg  van  fázva  akkor,,mit  lehet  oka  ,,állandóan  mandula  gyulladások  vannak  ,másiknak  Hallásával  szeretném megnézeti  esetleg ,Mandulájukat kivetetni  ,,idő  pontot  kérhetnék  őntől  Köszönettel  Orosz  Krisztina

Kedves  Dr  nő esetleg  jövöhét  csütörtökön  megoldható  emster  u  45  szám  ,,  mert  héten  mikulás  ünnepség  van  6  .n  meg  köszöném  ,helyileg  merre e sik  a  szakrendelő  köszönetel krzstina

cicukám!érteni fogja ezt a Doktornő szerinted?

Kedves Krisztina!

Dec. 20-án du. 15-18 óráig a Mester u. rendelőintézetben vagyok. Idén utólsó alkalommal.

(Ferenc Körút és Haller u. között, a Haller u.-hoz közel, egy kereszt utcára.)

Dr. Becsik Beáta

krisztina mondta:

Kedves  Dr  nő esetleg  jövöhét  csütörtökön  megoldható  emster  u  45  szám  ,,  mert  héten  mikulás  ünnepség  van  6  .n  meg  köszöném  ,helyileg  merre e sik  a  szakrendelő  köszönetel krzstina

Tisztelt Doktornő!

A tüneteim a következők. Mindenfajta mozgás esetén, Fej előre hajtása,hátra hajtása,fordulás, Dőlés,guggolás, Előre hajlás esetén a fejtetőn induló majd az egész fejre,arcra kiterjedő szúró,zsibbadó érzés,a fejben nyomás érzet,sokszor a fülemben "dobog a szívem",szédülés amerre mozdulok,Sokszor remegő érzés van rajtam. Nem forgó szédülés általában(4 éve a kezdetekkor az volt),Hanem mintha fordulna velem a világ,nagyokat lüktetne a fejem és lökne rajtam,amerre mozdulok,arra akarok dőlni, és nagyon bizonytalan lesz a Helyzetem. Ülni csak stabil széken lehet,forgószék tilos,Egy bizonyos görnyedő testtartásban,fejet támasztani bárminek nem szabad,hátra dőlni a széken nem szabad. Feküdni a legrosszabb,csak éjjel,altatóval alváskor fekszem. Ahogy a fejem az ágyhoz ér,szúr,zsibbad a tarkóm,halántékom,homlokom,hanyatt fekvés esetén a fejtetőm és a fej hátulja is fáj,fekvő állapotban fordulás esetén szédülök,recseg a nyakam. Sokszor,ha nagyon rosszul vagyok és inkább elfeküdnék,azzal a mozdulattal kelek is fel,annyira szédülök,akkor forog a világ,és inkább mozdulatlanul görnyedek a széken. Álló helyzet a legjobb tartás. Az időjárás változások nagyon rontanak. A tarkónál levő fájdalom gyakori,időnként fejfájás,nyakcsigolya recsegés a tarkónál,a hát felső szakaszán egy ponton gyakran zsibbad a hátam. A TV-t nézni most már szinte nem tudom ,a képek folyamatos változása fejszúrást,szédülést vált ki,de olyan szinten ,hogy el kell fordulnom. Ez az utóbbi pár hónapban erősödött ennyire fel,addig csak a gyors jeleneteket nem tudtam nézni. A számítógépezés is sokszor ezeket a tüneteket hozza,csak ott időnként hányinger is lesz,nem tudok elfordulni,ha pl. netezek,de van mikor abba kell inkább hagynom, olyan rosszul leszek. Az utcán csak lassan szabad menni,különben szédülök,sokszor hullámzik a talaj,mintha másfelé menne a testem,mint a lábam.Az utcán egyébként sokszor szédülök,mintha rosszat tenne a levegő. Bármely kezelés,vizsgálat,ami a fej,nyak mozgatásával jár,nagyon erősíti a tüneteket.Olvasás,írás,manikűrözés,ágyazás,Guggolva végzett munka,felrakok magasra valamit,mind olyan mozgások,amik rontanak. Hajmosás estén,ha a kádba fekszem,szédülök,ha több vizet engedek a kádba,hullámzik és szédülök,sokszor a reggeli arc és fogmosás is szédülést okoz. Ha befejezem a mozgást,le kell ülnöm egy időre,hogy csökkenjenek a tünetek. Ezek ébredéstől elalvásig fennállnak,minden mozgás provokálja,nem időnkénti tünetek,nem rohamok. Tehát szédülés,fej-arc szúrás,szorítás,zsibbadás,nyomás a fejben,ezek egyszerre megjelenő,együtt levő tünetek. 4 éve otoneurológia volt,nem fül eredetet hozott,de 2 hétig folyamatos szédülés,fejfájás,rosszullét volt a vizsgálat eredménye. 2 és fél éve belsőfül MR negatív. Az elején Betarevin,Betaserc kb 2 hónapig,Arlevert kb fél évig,DR Szirmai egyensúlytornája 1 hónapig,fejszúrást,szédülést csak erősítette,amíg csináltam.(Doktornőnél is voltam). Tavaly Betahistin 2-3 hónapig. Most a Fülész szintén Betarevint írt,hogy szedjem évekig.Tényleg? Egyébként neurológusok,reumatológiai kezelések,ENG,EEG,EKG,carotis UH,hasi UH,Bemer terápia,csontkovács,akupunktúra többször,pszichiáter a gyógyszereivel feleslegesen,nyakcsigolya műtét 2 éve fém beültetéssel,atlaszprofilax kezelés,masszázs,talpmasszázs,akupresszúra,craniosacralis kezelés,kiropaktőr(február) többek között. Most fonalbeültetéses akupunktúrát kezdtem Hegyi Doktornőnél,most fülbe is kaptam tűket. Senki nem tudott meggyógyítani,nyakcsigolya a legfőbb gyanú,de nem egyértelmű,az orvosok szerint bonyolult eset vagyok,nem tisztán beazonosíthatók a tünetek egy betegségnek,így megállt az orvostudomány,éljek így ahogy vagyok,nincs megoldás,ne is keressem(a legutolsó neurológus szerint) Minden esetre senki nem tudja,mitől lesz újra "tiszta" a fejem,szédülésmentes,mivel a legtöbb baj a fejemben van. Ezért fordultam Önhöz,hátha az összes tünet együtt látásával valami kiderülhet,hogy milyen bajaim vannak,milyen orvoshoz menjek esetleg még? Csukott szemmel 1 lábon állni nem tudok,helyben járni nem tudok,és úgy általában nagyon rossz az egyensúlyhelyzetem,és nagyon érzékeny az egyensúlyállapotom. Ezt többen mondták,egy hintára még ránézni sem tudok,utazni csak menetirányban,autóval inkább az első ülésen,vonatból kinézni nagyon rossz. De ezek gyerekkorom óta vannak. Hallásromlás,fülzúgás,hányás nincs,nem is volt(Meniere kilőve).

Válaszát előre is köszönettel.Nagy Katalin

Kedves Bea!

Van egy jó hírem, vettem egy lézert, ezzel az állkapocsízületi elváltozásokat is tudom kezelni.

puszillak

Adrienne

Tisztelt Doktornő.
A problémàm az lenne,hogy idén februàrban született a kislânyom ès a terhesség utolso honapjàban elkezdett nagyon hangosan sipolni a jobb fülem mintha auto risszto szolna. Ez szülès utàn elmult szerencsére. De most 3hònap utàn elkezdett zùgni,mint a mahas feszültségű vezetèk hangja. Nêha sìpol is és sistereg. Nagyon zavar.nèha hasogat is mindkét fülem ês nyomo feszitő êrzèst is tapasztalok.voltam fülèszeten de minden rendben.mult hèten voltam fül orr gëgēszeten de szinte elhajtottak.nem irtak semmit vizsgàlatra sem küldtek. Szeretnék kivizsgàlàsokat mert tudom sok oka lehet. Gerincemre,keringésre,àllkapocsra,depressziomra tippelek,hogy ezek valamelyike okozza csak nem segit senki kideriteni. Sajnos szűk anyagi kerettel rendelkezem két gyerekkel albérletben élünk miskolcon. Ön mit javasolna?
Tisztelt Doktornő!
3 és fél hete zúg a fülem. 4-5 hete megfáztam, fájt a fülem, lázas voltam, Augmentint szedtem egy hétig, de nem volt középfülgyulladásom. Rendbe jöttem. Rá két napra ( talán huzatot kaphattam, nem tudom.....) elkezdett zúgni mindkét fülem. Másfél hét múlva jutottam el az első f-o-g doktorhoz, egy hallásteszt alapján picit rosszabb az érzékelésem, de annak tulajdonította hogy fáradt vagyok, kimerült, és lehet náthás picit a fülkürtöm. Egy hét múlva mentem a 2. doktorhoz mert úgy éreztem rosszabbul vagyok, hiába használtam egy hétig nasivin orrsprayt. Ott kiderült h arcüreggyulladásom illetve orcüreggyulladásom is van, de még nem durvult el,...azt mondták használjam tovább a nasivint és keverjem neomycin szemcseppel, de a fülzúgással nem tudott mit kezdeni :((( eljutottam a 3. hétig, és kétségbeestem mert nem múlt a zúgás, sőt az első héttől kezdve ez a legrosszabb, csak már nem sípol sistereg zúg cseng összevissza hanem konstans állandó morajlás. És mikor pont 3 hete zúgott, akkor mentem a 3. orvoshoz. Jelenleg idült sinusitis maxillaris a diagnózis, nagyon duzzadt lett már az orrnyálkahártyám és nasonex írt fel a nasivin neomycin kombó helyett. És betaserc24-et a fülzúgásra és hogy infralámpáztak két hétig... nos a kérdésem, ( merr tájékozatlan vagyok a gyógxszerekben, csak netes fórumokat olvasgatok) hogy a betaserc tényleg elmulasztja a fülzúgást, mert neten sokan panaszkodtak rá, hogy pl. más gyógyszerrel kombinációban használ, vagy teljesen más gyógyszereket rendelnek el. A doktor az arcüregfertőzésnek tulajdonította a fülzúgást. Tulajdonképp ha ez elmúlik, akkor megszűnhet a fülzúgás magától? Amit felírtak, az értágító ugye? De egyáltalán nem szédülök, nincs lázam, max csak hőemelkedésem volt egy-két este. És soha nem volt ilyen zúgás problémám és először volt arc-orrüreggyull.-om.nem gondoln hogy keringési problémám lenne, legalábbis eddig nem volt. Nem tudom hogy érdemes-e két hetet kipróbálni a betaserckel, bár remélem hat. Ön szerint érdemes minél előbb váltani, ha nem hat? Eddig két napja szedem, még semmi hatás. A füleim, bár inkább a bal fülem fájdogál néha, aztán elmúlik..azt mondták nem tiszta a fülkürtöm, de azért annyira nem is vészes, mondjuk ma pl. a bal nehezebben reagál, ha befogom az orrom és kinyomom a levegőt.
Most találtam a neten Önre, hogy kimondottan fülzúgással is foglalkozik. Ha esetleg tud jobb gyógyszeres megoldást, vagy valamiféle más dolgot ami megoldást jelenthet, akár felkeresném!
Eddig nem tudok allergiáról, és nem is hiszem hogy zajártalom lenne, bulikban mostanában nem vagyok, fülhallgatót sem használok.
Üdvözlettel: Sára, (25 éves)

Sára mondta:

Tisztelt Doktornő!
3 és fél hete zúg a fülem. 4-5 hete megfáztam, fájt a fülem, lázas voltam, Augmentint szedtem egy hétig, de nem volt középfülgyulladásom. Rendbe jöttem. Rá két napra ( talán huzatot kaphattam, nem tudom.....) elkezdett zúgni mindkét fülem. Másfél hét múlva jutottam el az első f-o-g doktorhoz, egy hallásteszt alapján picit rosszabb az érzékelésem, de annak tulajdonította hogy fáradt vagyok, kimerült, és lehet náthás picit a fülkürtöm. Egy hét múlva mentem a 2. doktorhoz mert úgy éreztem rosszabbul vagyok, hiába használtam egy hétig nasivin orrsprayt. Ott kiderült h arcüreggyulladásom illetve orcüreggyulladásom is van, de még nem durvult el,...azt mondták használjam tovább a nasivint és keverjem neomycin szemcseppel, de a fülzúgással nem tudott mit kezdeni :((( eljutottam a 3. hétig, és kétségbeestem mert nem múlt a zúgás, sőt az első héttől kezdve ez a legrosszabb, csak már nem sípol sistereg zúg cseng összevissza hanem konstans állandó morajlás. És mikor pont 3 hete zúgott, akkor mentem a 3. orvoshoz. Jelenleg idült sinusitis maxillaris a diagnózis, nagyon duzzadt lett már az orrnyálkahártyám és nasonex írt fel a nasivin neomycin kombó helyett. És betaserc24-et a fülzúgásra és hogy infralámpáztak két hétig... nos a kérdésem, ( merr tájékozatlan vagyok a gyógxszerekben, csak netes fórumokat olvasgatok) hogy a betaserc tényleg elmulasztja a fülzúgást, mert neten sokan panaszkodtak rá, hogy pl. más gyógyszerrel kombinációban használ, vagy teljesen más gyógyszereket rendelnek el. A doktor az arcüregfertőzésnek tulajdonította a fülzúgást. Tulajdonképp ha ez elmúlik, akkor megszűnhet a fülzúgás magától? Amit felírtak, az értágító ugye? De egyáltalán nem szédülök, nincs lázam, max csak hőemelkedésem volt egy-két este. És soha nem volt ilyen zúgás problémám és először volt arc-orrüreggyull.-om.nem gondoln hogy keringési problémám lenne, legalábbis eddig nem volt. Nem tudom hogy érdemes-e két hetet kipróbálni a betaserckel, bár remélem hat. Ön szerint érdemes minél előbb váltani, ha nem hat? Eddig két napja szedem, még semmi hatás. A füleim, bár inkább a bal fülem fájdogál néha, aztán elmúlik..azt mondták nem tiszta a fülkürtöm, de azért annyira nem is vészes, mondjuk ma pl. a bal nehezebben reagál, ha befogom az orrom és kinyomom a levegőt.
Most találtam a neten Önre, hogy kimondottan fülzúgással is foglalkozik. Ha esetleg tud jobb gyógyszeres megoldást, vagy valamiféle más dolgot ami megoldást jelenthet, akár felkeresném!
Eddig nem tudok allergiáról, és nem is hiszem hogy zajártalom lenne, bulikban mostanában nem vagyok, fülhallgatót sem használok.
Üdvözlettel: Sára, (25 éves)
Kedves Sára!
Eddigi leírása alapján felmerül vírus toxikus ártalom a háttérben. Fülzúgás akut szakában mihamarabb történő gyógyszeres terápia hozhat sikert- infúzióban szteroid és/vagy mikrokeringés javítás elsőként. A Betaserc a belsőfül keringését segíti, alkalmazható, de ennél erőteljesebb kezelés lenne szükséges, főként az első hetekben, mert akkor még van esély a javulásra. Minél több idő telik el, annál kisebb ennek az esélye. Én most szabadságon vagyok, ezért javasolnám, hogy ma (péntek) 9-11-ig a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti Klinika ambulanciáján jelentkezzen! Az infúziós kezelését meg lehetne kezdeni ambuláns bejárással naponta. A kollégák eligazítják. (esetleg ezt a levelemet is vigye magával hivatkozásul). Én legközelebb jövő hét kedden vagyok elérhető a KRAMA Egészségközpontban. ( bejelentkezés 422-01-69).
Remélem segítettem!
Üdv.: Dr. Bencsik Beáta
          egy. adjunktus  

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

Hirdetés

Partnerek

© 2018   Created by admin.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek