Nagyon sok ellentmondást hallani mostanában a fluoridos fogkrémről. Régebben már az óvodában Fluor tablettát adtak. Most azt mondják,hogy a tabletta kifejezetten káros,és fluoridos fogkrémet is csak akkor ildomos adni a gyereknek,ha már tud köpni fogmosás után.
Most akkor javasolt vagy nem a fluoridos fogkrém használata vagy a fluorid tabletta szedése?

Megtekintések: 1493

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Hogy érted, hogy figyeltek rá nap, mint nap? Másképpen adagolták egyik vagy a másik nap?

Breier Anna mondta:

Igen, én szedtem fluor tablettát, de természetesen a szüleim figyeltek rá nap, mint nap.

Dr. Győrfi Adrienne mondta:

Én sem ajánlom a szisztémás fluor kezelést. Minden gyermeknek ugyanannyi fluor tablettát adnak, pedig nem tudják az ivóvíz, és a táplálék fluorid tartalmát.Te szedtél fluor tablettát gyermek korodban?

Nem, csak arra gondoltam, hogy tényleg rendszeresem szedtem.

Hozzátartozik, hogy a 2 alsó első metszőfogamon dentális fluorózis jele látható. Az óvodában ugyanis naponta többször is "ettem" fogkrémet, amire csak 1-2 hónap elteltével derült fény.

Lehet ha nem szedtem volna fluor tablettát, akkor ez nem alakult volna ki.

Ebből a példából is látszik, hogy bár a szülők mindig a legjobbat akarják gyermeküknek, sokszor nem tudhatják valóban jó-e amit tesznek.

Válasszuk inkább a fluor lokális alkalmazását, hogy elkerüljük a fluor túlzott mennyisége miatt, a zománcon szerkezetében bekövetkező változásokat.

Hogy érted, hogy figyeltek rá nap, mint nap? Másképpen adagolták egyik vagy a másik nap?

Mi a helyzet a fluoridos fogkrémmel?

Breier Anna mondta:

Nem, csak arra gondoltam, hogy tényleg rendszeresem szedtem.

Hozzátartozik, hogy a 2 alsó első metszőfogamon dentális fluorózis jele látható. Az óvodában ugyanis naponta többször is "ettem" fogkrémet, amire csak 1-2 hónap elteltével derült fény.

Lehet ha nem szedtem volna fluor tablettát, akkor ez nem alakult volna ki.

Ebből a példából is látszik, hogy bár a szülők mindig a legjobbat akarják gyermeküknek, sokszor nem tudhatják valóban jó-e amit tesznek.

Válasszuk inkább a fluor lokális alkalmazását, hogy elkerüljük a fluor túlzott mennyisége miatt, a zománcon szerkezetében bekövetkező változásokat.

A gyermekeknek szánt fogkrémek fluorid tartalma alacsonyabb a felnőttek által használtakhoz képest, éppen azért hogy lenyelésük esetén ne jusson annyi fluor a szervezetbe, mely dentalis fluorozis kialakulásához vezethet.
Fontos tehát a fogkrémeken található életkorra vonatkozó előírás betartása.

Ez helyes, mit tanácsolnál még a szülőknek?

Breier Anna mondta:

A gyermekeknek szánt fogkrémek fluorid tartalma alacsonyabb a felnőttek által használtakhoz képest, éppen azért hogy lenyelésük esetén ne jusson annyi fluor a szervezetbe, mely dentalis fluorozis kialakulásához vezethet.
Fontos tehát a fogkrémeken található életkorra vonatkozó előírás betartása.

Meddig segített a helyi fluorid iontophoresis?

Breier Anna mondta:

Nem szeretném Mártitól elvenni a válaszadás lehetőségét, de én már részt vettem fluorid iontophoresisen, ezért gondoltam leírom. Ez a módszer a rendelőben alkalmazható, galvánáram segítségével történik a kezelés.

a fluoridzselé koncentrációja változó, attól függően, hogy hány éves a páciens (6-10éves, 10év fölött).

fontos, hogy 6 éves kor alatti gyermeknél, nem szabad alkalmazni a módszert (a már korábban említettek miatt).

ezzel kapcsolatban kérdésem is lenne: milyen gyakran érdemes ilyen kezelésen részt venni? (nekem az alsó front fogaim nagyon érzékenyek hidegre, ezért csináltattam régebben, egy darabig segített)

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

Hirdetés

Partnerek

© 2018   Created by admin.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek