Kíváncsi rá, hogy a fogorvosi rendelőben kiállított (hi-tech) elektromos fogkefe tényleg jobb-e, mint a manuális fogkefék? De mi is a különbség a sok típus között?

A szakemberek szerint azon kívül, hogy Ön milyen technikával, milyen gyakran és milyen hosszan mos fogat, a fogkefe típusa is meghatározza az eltávolított lepedék mennyiségét. Akkor tudja kiválasztani az Ön számára megfelelő fogkefét, ha pontosan érti, hogy milyen típusok közül választhat és ezek között mi a különbség.

Ismerje meg az elektromos fogkefék három típusát

A forgalomban kapható elektromos fogkefék három fajtája az újratölthető (a szonikus is), a manuális és az elemes.

• Újratölthető elektromos fogkefe: az újratölthető elektromos fogkefe, melyet egyszerűen "elektromos fogkefének" is nevezünk, a hálózathoz csatlakoztaható és onnan tölthető. A fogkefe markolatot megtartjuk és a fejet három havonta cseréljük. Az újratölthető elektromos fogkefék az általuk használt tisztító technológia szerint rezgő-forgó fejjel rendelkeznek (3D Cleaning Action) vagy szonikusak.
  • manuális fogkefe: a fenti típussal ellentétben, a manuális fogkefék a legalapvetőbb fogkefék, melyek leginkább műanyag nyelű és különböző műanyag sörtéjű kivitelben kaphatók. Ez a legegyszerűbb fajta fogkefe, mely nem használ külső energiaforrást.
  • Elemes fogkefe: azok számára, akik szeretik az alaposságot, de idegenkednek a hálózatról újratölthető fogkeféktől, az elemes fogkefe a legmegfelelőbb. Az újratölthető fogkefékhez hasonlóan az elemes fogkeféket is gyakran csak "elektromos" fogkefének hívjuk, mivel két ceruzaelemmel működnek. Kivitelükben hasonlóak az újratölthető fogkefékhez, viszont rezgésszámuk csak mérsékeltebb tisztítást tesz lehetővé.

A fogmosási technika módosítása

A helyes fogmosási technika függ az éppen használt fogkefe típusától. A manuális és az elemes fogkefék esetében szinte minden vagy majdnem minden mozgást a használónak kell elvégeznie, azaz a fogkefét oda és vissza kell vezetni a fogak és az íny vonala mentén. Ezzel szemben az újratölthető fogkefék akkor is alaposan tisztítanak, ha könnyedén végigvezetjük a tisztítandó felületeken. A legtöbb ember, miután már ráérzett, könnyebbnek találja ezt a technikát.

Megtekintések: 1182

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Az elektromos fogkefét rá kell állítani külön-külön  minden egyes fogra, és hagyni, hogy a mozgó fogkefe " végezze a dolgát".

Fontos, hogy a páciens a tükörbe nézve ellenőrizze a fogkefe mozgását. És még?

Béres Edit mondta:

Az elektromos fogkefét rá kell állítani külön-külön  minden egyes fogra, és hagyni, hogy a mozgó fogkefe " végezze a dolgát".

Ön elektromos fogkefét használ?

Én elektromos fogkefét használok,szerintem sokkal alaposabb "munkát" lehet végezni vele, mint a manuális fogkefével. Például egy szűk vestibulummal rendelkező egyén esetén szinte lehetetlen a manuális fogkefével elérni a molaris fogak buccalis felszínét, nem beszélve a bölcsességfogak distalis felszínéről. Találkoztam viszont olyannal, aki egyenesen iszonyodik az elektromos fogkefétől! 

Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy valóban van különbség a tölthető és az elemmel működő fogkefe hatékonysága között? Miért?

Én még soha sem próbáltam elemest. De az biztos, hogy érdemes tölthetőt venni, csak egyszer kell megvenni, érdemes picit többet invesztálni.

Bolla Júlia mondta:

Én elektromos fogkefét használok,szerintem sokkal alaposabb "munkát" lehet végezni vele, mint a manuális fogkefével. Például egy szűk vestibulummal rendelkező egyén esetén szinte lehetetlen a manuális fogkefével elérni a molaris fogak buccalis felszínét, nem beszélve a bölcsességfogak distalis felszínéről. Találkoztam viszont olyannal, aki egyenesen iszonyodik az elektromos fogkefétől! 

Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy valóban van különbség a tölthető és az elemmel működő fogkefe hatékonysága között? Miért?

Azt hallottam az elemes fogkefe hátrányáról, hogy amikor az elem kezd merülni, akkor a fej mozgása lassulni kezd, a tisztítási hatékonyság jelentősen csökken. Az újratölthető (akkumulátoros) fogkefékénél ez a probléma nem lép fel, hiszen 2 fogmosás között töltődik az akkumulátor. Valamint gondoljunk a környezetvédelemre is! :) Ezért én az újratölthető fogkeféket részesítem előnyben.

Az elemes és az újratölthető fogkefe között, szerintem csak kényelmi szempontból van különbség. Ha az elem kezd lemerülni, valóban lassulhat a mozgás, de ilyenkor ki kell cserélni az elemet. Egyébként az újratölthető esetében is ha kezd lemerülni, ugyanúgy lassulhat a fej mozgása.Mindkettő estében oda kell figyelni, hogy mindig jól fel legyenek töltve.

Igen, én is így gondolom. De érdemes egy feltölthető elektromos fogkefét vásárolni!

Béres Edit mondta:

Az elemes és az újratölthető fogkefe között, szerintem csak kényelmi szempontból van különbség. Ha az elem kezd lemerülni, valóban lassulhat a mozgás, de ilyenkor ki kell cserélni az elemet. Egyébként az újratölthető esetében is ha kezd lemerülni, ugyanúgy lassulhat a fej mozgása.Mindkettő estében oda kell figyelni, hogy mindig jól fel legyenek töltve.

Igaza van, én is így gondolom! A lényeg viszont, hogy az elektromos fogkefével is lehet rosszul mosni a fogakat! Ön hogyan mossa???

Kiss János mondta:

Azt hallottam az elemes fogkefe hátrányáról, hogy amikor az elem kezd merülni, akkor a fej mozgása lassulni kezd, a tisztítási hatékonyság jelentősen csökken. Az újratölthető (akkumulátoros) fogkefékénél ez a probléma nem lép fel, hiszen 2 fogmosás között töltődik az akkumulátor. Valamint gondoljunk a környezetvédelemre is! :) Ezért én az újratölthető fogkeféket részesítem előnyben.

Ha merül az elektromos fogkefe, akkor kevésbé hatékony. Erre figyelni kell!

Bolla Júlia mondta:

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

Hirdetés

Partnerek

© 2017   Created by TOTOS.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek